Hydromasáž

Hydromasáž patrí medzi vodné masážne procedúry. Prebieha vo vírivke , ktorá má po celom obvode rozmiestnené trysky a tie tak pomocou vysokotlakových prúdov zaisťujú intenzívnu masáž celého tela. Celý proces prebieha tak, že voda z vane je nasávaná pomocou čerpadiel a následne vháňaná do trysiek. Ich poloha je síce nemenná, ale prúd vody je možné smerovať podľa potreby. Popri samotnej masáže však blahodarne pôsobí aj teplota vody. V horúcej vode sa rozširujú cievy, znižuje sa krvný tlak a zároveň sa zvyšuje vnútorná teplota tela. V dôsledku toho dochádza k stimulácii krvného obehu a lymfatického systému a tiež k urýchleniu látkovej výmeny, ktorá napomáha k odplaveniu odpadových látok von z tela.

Opomenúť nemožno ani priaznivý vplyv hydromasáže na uvoľnenie svalov, ktoré sa v horúcej vode prekrví a môžu tak rýchlejšie regenerovať. Ani tým však výpočet pozitív tejto procedúry zďaleka nekončí. Tlakové prúdy stimulujú vylučovanie hormónu endorfínu, ktorý tiež zmierňuje bolesť a zároveň priaznivo pôsobí na psychický stav. Ak sa navyše započúvate do zvukov bublania a šumenia vody, určite zabudnete na všetky starosti, ktoré vás ešte pred chvíľkou trápili.

A komu je hydromasáž určená? V zásade všetkým, ktorí potrebujú odbúrať stres a načerpať novú silu. Vhodná je však tiež pri opuchoch dolných končatín, práve vďaka podpore krvného obehu, pri poúrazových stavoch, neuróze, poruchách nervového zásobenia alebo pri potrebe regenerácie organizmu po fyzickej aj psychickej záťaži. Využiť ju však môžete aj ak vás trápi nespavosť, bolesť hlavy, chronická zápcha alebo chronické kĺbové ťažkosti.