Infra sauna

Tento moderný spôsob saunovania je čoraz obľúbenejší. Infra sauna má pre svoje obdivuhodné účinky svoje miesto medzi každodennými aktivitami plnými stresu. Účinky infra sauny sú : posilnenie imunity, relax, detoxikácia, pomoc od bolesti, stresu, únavy, nespavosti, problémov s pohybovým aparátom, pri chudnutí, boj s celulitídou, akné, problematickou pleťou, zlepšenie rozťažnosti kolagénových tkanív, prietoku krvi, redukcia stuhnutosti kĺbov, rozklad zápalových ložísk a edémov. Infra sauna využíva infra žiarenie, ktoré nezohrieva vzduch ale priamo ľudské telo a tým sa dostáva do hlbších vrstiev kože. Naša infra sauna poskytuje relax s najúčinnejším a najdrahším typom žiaričov Red Glass, ktoré ako jediné pracujú na princípe vyžarovania infračervených svetiel IR-A,IR-B a IR-C, ktoré sú schopné preniknúť hlboko do ľudského organizmu. Má výrazné liečivé účinky aj keď dosahuje teplotu len okolo 40-60 °C, takže sa tu dá vydržať podstatne dlhšie. 

Infra sauna
 

Rozdiel medzi obyčajnou a infračervenou saunou:

Obe sauny pomôžu vášmu telu zbaviť sa toxínov, uvoľnia stres, či navodia pocit príjemnej relaxácie. Napriek tomu, že oba druhy sáun ponúkajú mnoho rovnakých výhod, sú medzi nimi určité rozdiely.

Čas predhriatia - Infrasauna sa plne nahreje do menej ako 30 minút, klasická sauna sa nahrieva vyše hodiny. Pokiaľ by ste čakali na klasickú fínsku saunu v infrasaune by ste mali už saunovanie za sebou.

Komfort a bezpečnosť - Jedným z najväčších rozdielov je vnútorná teplota. Klasická sauna dosahuje teplotu až do 95°C. Sú však aj také sauny, ktorých teplota dosahuje až 105°C. Pre ľudí citlivých na vysoké teploty a horúci vzduch ako sú deti, starší ľudia, astmatici či kardiaci to môže byť nebezpečné. Teplota v infrasaune sa pohybuje do 60°C. Infračervené žiarenie preniká hlbšie do ľudského tkaniva a telo zohrieva prirodzeným teplom. Počas využívania infrasauny si môžete regulovať teplotu vo vnútri, použitím strešného vetracieho otvoru alebo pootvorením dverí, bez toho aby to malo negatívny vplyv na samotné saunovanie.

Infračervené žiarenie vynakladá iba 20% energie na ohrev vzduchu a 80% priamo ohrieva telo do hĺbky. Pravidelné použivanie infrasauny je úplne zdravé a bezpečné pre všetky živé organizmy. Po zdravotnej stránke sú najlepšie infrasauny, ktoré obsahujú všetky tri infračervené žiarenia a to IR-A, IR-B a IR-C, no sú cenovo o dosť drahšie. 

 Infra sauna_01 Infra sauna_02