LED terapia (svetelná terapia)

Svetelná terapia má jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečiaci potenciál ľudského organizmu. Jej včasná a správna aplikácia môže znížiť celkovú spotrebu liekov, zmierniť nežiaduce a vedľajšie účinky chemických preparátov alebo predchádzať riziku návyku. Vďaka výnimočnému potenciálu svetelnej terapie sa znižuje záťaž organizmu a postupne sa posilňuje celý imunitný systém.

Hlavné účinky svetelnej terapie:

  • Zmierňuje bolesti a znižuje jej intenzitu
  • Posilňuje svaly a zlepšuje rozsah pohybu
  • Zlepšenie obnovy a regenerácie tkanív a tým napomáha rastu buniek (urýchľuje hojenie rán, prispieva k lepšej kvalite jazvového tkaniva)
  • Zlepšuje mikrocirkuláciu
  • Harmonizuje metabolické procesy
  • Posilňuje obranyschopnosť tela
  • Urýchľuje regeneračné a hojivé procesy celého organizmu

 

Zelená farba

Zelená je farba, ktorá na nás pôsobí upokojujúco. Terapeuticky sa využíva na potlačenie bolestivých zápalových procesov rovnako ako na choroby čriev i žlčníka. Veľmi dobre pomáha aj pri presilení očí, preto ju odporúčam používať, ak často pracujete s počítačom, alebo veľa píšete. Posilňuje sebavedomie a pomáha stabilizovať kolísavú náladu.

Červená farba

Červená farba hreje. Je symbolom života, energie, lásky, no zároveň i agresie a vášne. Podporuje látkovú výmenu a vylučovanie i chuť k jedlu. Preto sa používa hlavne pri zlom trávení, nedostatočnej funkcii obličiek a na prečistenie organizmu. Podporuje činnosť pečene, tvorbu hemoglobínu i chuť sexu. Pomocou nej môžete zlepšiť i svoju kondíciu, pretože dodáva energiu.

Žltá farba

Znamená pohyblivosť a myšlienkovú silu. V terapii sa používa všestranne podobne ako zelená farba. Posilňuje životaschopnosť a priebojnosť. Podporuje proces vylučovania škodlivín z tela, tvorbu žlče, tvorenie žalúdočných štiav a rovnako podporuje tok lymfy. Hovorí sa, že pomáha dokonca pri ochrnutiach i chorobách zraku a sluchu.

Modrá farba

Symbolizuje pokoj a duševnú hĺbku. Používa sa na upokojenie a odstránenie nespavosti. Brzdí zápalové procesy v dôsledku tepla, pretože chladí. Modrá tlmí kŕče svalov i žalúdočné ťažkosti. Je vhodná pri kožných alergiách. Znižuje horúčku, zmierňuje klimakterické prejavy a pomáha znižovať prechodne zvýšený tlak krvi. Tmavá modrá pôsobí taktiež na hemoroidy a kŕčové žily.

Modrá LED terapia v saune

Zelená LED Terapia v saune

Červená LED terapia soľná stena

Žltá LED terapia